Customer Service | Help | FAQ | PEP-Easy | Report a Data Error | About
:
Login
Tip: PEP-Web Archive subscribers can access past articles and books…

PEP-Web Tip of the Day

If you are a PEP-Web Archive subscriber, you have access to all journal articles and books, except for articles published within the last three years, with a few exceptions.

For the complete list of tips, see PEP-Web Tips on the PEP-Web support page.

Probstová, V. (2011). Richard Lucas: The Psychotic Wavelength: A Psychoanalytic Perspective for Psychiatry. Routledge, Hove and New York, 2009, New Library of Psychoanalysis, 335s. Rev. psychoanal. psychoter., 13(1):59-63.

(2011). Revue psychoanalytická psychoterapie, 13(1):59-63

Recenze

Richard Lucas: The Psychotic Wavelength: A Psychoanalytic Perspective for Psychiatry. Routledge, Hove and New York, 2009, New Library of Psychoanalysis, 335s

Review by:
Václava Probstová, CSc.

Mladá žena, trpící psychotickou poruchou, mi řekla (nikdy předtím jsme spolu na toto téma nemluvily): „Víte, já si myslím, že vy dokážete přebalovat miminka s láskou, aniž byste nad nimi ohrnovala nos, že jsou odporná, ale ono to není vždycky tak jednoduché.“ (…) „Rozdíl mezi námi a biologicky orientovanými psychiatry je, že oni vědí, co se děje. My nemáme to nejmenší zdání a musíme naslouchat našim pacientům a čekat, zda nás o tom mohou poučit“.

Takto psychoanalytik Richard Lucas cituje dalšího psychoanalytika Toma Freemana (s. 24). Poučení, že věci nejsou tak jednoduché, ale zároveň i naději, že je možné je obsáhnout, nám přináší i kniha, která byla v loňském a předloňském roce jednou z nejvíce prodávaných knih publikovaných v sérii The New Library of Psychoanalysis nakladatelstvím Routledge. Je to monografie anglického psychiatra a psychoanalytika Richarda Lucase s názvem „Psychotická vlnová délka“. To, že takové popularity dosáhla publikace, která se věnuje jak pro psychiatrii, ale i pro psychoanalýzu málo frekventovanému a rozdílné pohledy vyvolávajícímu tématu psychoanalytického přístupu v práci s lidmi s psychózou, je dobrá zpráva.

[This is a summary or excerpt from the full text of the book or article. The full text of the document is available to subscribers.]

Copyright © 2019, Psychoanalytic Electronic Publishing, ISSN 2472-6982 Customer Service | Help | FAQ | Download PEP Bibliography | Report a Data Error | About

WARNING! This text is printed for personal use. It is copyright to the journal in which it originally appeared. It is illegal to redistribute it in any form.